Азија – поплави | Вести | DW | 02.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Азија – поплави

*

Пакистан побара помош од меѓународната заедница по најновите катастрофални поплави. По големото невреме проследено со силен ветер и монсунски дожови, без покрив над главата останаа повеќе од еден милион лица, соопштија пакистанските власти. Само на југо-истокот од земјата има околу 100 жртви на невремето.