Адвент | Панорама | DW | 30.11.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Адвент

Еден од убавите предбожиќни обичаи во Германија е адвентскиот календар кој содржи слика или мал подарок за секој ден во декември до Бадник. Кликнете на прозорецот со датум за секој ден во декември. Ве чека изненадување!

Adventskalender Bild 24 Bonn

WWW-линкови

Реклама