1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Автомобили и мобилност

Автомобил или велосипед на иднината: Кој е вашиот избор?

Ха Тан Ле Нгујен
11 јануари 2021

Концептуалниот автомобил Мерцедес Вижн АВТР и велосипедот Подбајк ни овозможуваат да почувствуваме како би можела да изгледа иднината на мобилноста.

https://p.dw.com/p/3ma7l
Прескокни го блокот Поврзани теми

Поврзани теми

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Фатмир Бесими, министер за финансии

Бесими: Борбата со сивата економија ќе биде бескомпромисна

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница