Автобус за вакцинирање: Трка со времето | Сите содржини | DW | 11.12.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Автобус за вакцинирање: Трка со времето

Поранешниот санитар Петер Калзке се бори за повисока стапка на вакцинирани во руралните области. Тој е раководител на тимот во автобусот за вакцинирање кој посетува села во Бранденбург. Тимот на Калзке е соочен со голем број нови пациенти. Поради немање доволно персонал и вакцини, мора да враќаат пациенти.

Прочитај го и ова