Австриска поддршка за македонските ЕУ-аспирации | Теми на денот | DW | 27.09.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Австриска поддршка за македонските ЕУ-аспирации

Македонскиот претседател Бранко Црвенковски во Виена се сретна со австрискиот канцелар Волфганг Шисел

Претседателот Црвенковски одржа говор и на Виенскиот универзитет

Претседателот Црвенковски одржа говор и на Виенскиот универзитет

На средбата на Црвенковски и Шисел било разговарано за политичките односи меѓу Македонија и Австрија,и за подобрувањето на стопанската соработка.

Чујте ја изјавата за Дојче Веле на портпаролот на кабинетот на македонскиот претседател,Татјана Цветковска, за средбата меѓу Црвенковски и Шисел.

Реклама