Австралија нема да ги повлече војниците од Ирак | Вести | DW | 02.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Австралија нема да ги повлече војниците од Ирак

*

Австралискиот премиер Џон Хауард повторно одби повлекување на трупите од Ирак. 1500 австралиски војници ќе останат стационирани во Ирак. За два дена во посета на Австралија се очекува американскиот претседател Џорџ Буш . Во Сиднеј Буш треба да учествувата на самитот на АПЕК.