1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Авионско гориво од отпад

Кристина Бекер
25 февруари 2021

Авиокомпаниите и производителите инвестираат во „одржлив авионски бензин“. Боинг најави дека неговите авиони до 2030 година ќе летаат исклучиво со био керозин.

https://p.dw.com/p/3pulg
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Бугарија влада Софија
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница