Авионска несреќа во Непал | Старт | DW | 12.03.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Авионска несреќа во Непал

Патнички авион од Бангладеш при слетувањето на аеродромот во Катманду ја промаши пистата и се урна во блиското фудбалско игралиште. Десетици луѓе загинаа а околу 30 се спасени живи од урнатиот авион.

Гледај видео 00:51