1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Авганистан

Тема

Авганистан е една од најсиромашните држави во светот, уништена од повеќе децениски конфликти и раст на исламски екстремизам.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе