Авганистан – убиени 60 Талибанци | Вести | DW | 15.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан – убиени 60 Талибанци

Во воздушни напади силите на НАТО убија најмалку 60 Талибанци во јужната авганистанска провинција Кандахар, меѓу нив и тројца нивни лидери, изјави претставник на полицијата. Меѓу загинатите нема цивили. Нападите се извршени во текот на ноќта врз три села во таа провинција.