Авганистан – убиени 60 Талибанци | Вести | DW | 15.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан – убиени 60 Талибанци

Најмалку 60 талибански герилци загинале во воздушни напади на силите на НАТО во јужната авганистанска провинција Кандахар. Меѓу загинатите се и тројца нивни лидери, изјави претставник на полицијата. Меѓу загинатите нема цивили.