Авганистан – тероризам | Вести | DW | 21.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан – тероризам

*

Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи повика на засилена борба против исламистичкиот тероризам. За на светот да може да му се покаже вистинската слика за Исламот, терористите, кои ја злоупотребуваат религијата, мораат да бидат уништени, изјави Карзаи. Тој го упати овој повик на самитот на исламските држави од централна Азија што се одржува во авганистанскиот град Херат.