Авганистан – Талибанци | Вести | DW | 28.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан – Талибанци

*

Меѓународните сили и авганистанските безбедносни сили, според сопствени наводи, убиле најмалку 20 борци на радикалните Талибанци. 15-мина бунтовници се убиени во напад врз еден воен конвој во близина на упориштето на Талибанците, Муса Кала, во провинцијата Хелманд, соопштија силите ИСАФ.