Авганистан, судири | Вести | DW | 01.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Авганистан, судири

Еден припадник на НАТО силите во Авганистан загинал а тројца се повредени во акција во источниот дел на земјата. Командата на ИСАФ соопшти дека војникот настрадал од нагазна мина. Агенциите јавуваат и за шестмина убиени талибански милитанти при обид за киднапирање на еден полицаец во југоисточната провинција Пактиа.