Авганистан – напад | Вести | DW | 03.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Авганистан – напад

Во авганистанскиот главен град, Кабул, беше нападнат воен автобус на авганистанската армија. Притоа загина возачот на автобусот, а повредени беа уште 14 други лица. Според армиски наводи, бомбата била поставена на работ на улицата и експлодирала кога автобусот минал покрај неа.