Авганистан – напад | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Авганистан – напад

Во регионот што е под надлежност на војниците на Бундесверот во Северен Авганистан загинал еден војник на меѓународните сили ИСАФ. Според соопштение на силите на НАТО, војникот загинал при лизагње на земјиште во градот Фајсабад. Повредени се уште 14 војници. Националноста на жртвите не е позната, но се знае дека се не се работи за германски војници.