Авганистан – напади | Вести | DW | 22.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Авганистан – напади

Во напад на атентатор самоубиец во авганистанскиот град Кост, загинаа тројца цивили, а повредени се дваца полицајци. Претходно, во бомбашки напад на еден пазар во Кост, убиен беше сопственик на една продавница, а повредени беа осум луѓе.