Авганистан напади | Вести | DW | 17.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан напади

Десет лица загинаа во експлозија на две бомби во провинцијата Кандахар во Авганистан. Во првата експлозија загинале четворица полицајци. Втората експлозија одекнала кога втора група полицајци пристигнала на помош. Притоа загинале уште шестмина полицајци.