Авганистан – напади врз полицајци | Вести | DW | 01.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан – напади врз полицајци

На југот на Авганистан се убиени седуммина полицајци. Според соопштение на властите, напаѓачите, за кои се претпоставува дека се талибански борци, прво извршиле препад врз конвој на безбедносните сили, а полицајците кои им пошле на помош на колегите, исто така влетале во заседа.