Авганистан – грабнати Французи | Вести | DW | 14.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан – грабнати Французи

Канадската телевизија доби видео порака со двајцата француски граѓани, кои беа киднапирани во Авганистан. Во неа соработниците на хуманитарната организација „земја на децата„ објаснуваат дека се плашат за своите животи. Тие беа киднапирани заедно со уште тројца авганистански соработници на почетокот од април во јужната покраина Нимрос. Заложниците за наоѓаат во рацете на талибанските востаници.