Авганистан – германски војници | Вести | DW | 19.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан – германски војници

Во самоубиствен атентат на северот на Авганистан животот го загубија повеќе лица, меѓу кои се наоѓаат и тројца германски војници. Според официјални извори на авганистанската власт, тројцата војници на Бундесверот загинале во нападот во градот Кундус. Од министерството за одбрана во Берлин за сега стигна потврда само за ранување на тројца германски војници.