Авганистан – Бундесвер | Вести | DW | 08.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авганистан – Бундесвер

*

По нападот врз војниците на германскиот Бундесвер во регионот на градот Кундус, денеска е нападнат и тамошниот германски табор. Како што соопшти портпарол на германското министерство за одбрана во Берлин, четири ракети го погодиле таборот, но никој не бил повреден. Во минатиот петок од самоубиствен напад беа ранети тројца германски војници.