Авганистан – борби | Вести | DW | 10.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Авганистан – борби

*

Талибанците во Авганистан извршија напад врз авганистанскиот претседател, Хамид Карзаи. Според наводи на властите, Талибанците испукале ракети врз еден собир на кој присуствувал и Карзаи во јужната авганистанска провинција, Гасни. Никој не е повреден поради тоа што ракетите паднале далеку од масата луѓе.