1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Конфликти

Нов живот за Авганистанецот кој побегна од Кабул

Оливер Залет
25 август 2021

Многу Авганистанци сѐ уште очајно се обидуваат да бидат евакуирани од Кабул. Еден авганистански градежник, кој работел за американската амбасада, успеал да побегне со семејството само неколку дена пред талибанците да влезат во Кабул. Тој сега е во САД.

https://www.dw.com/mk/%D0%B0%D0%B2%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD-%D0%B0%D0%B2%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%86-%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%86%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8-%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%B4/video-58971259
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски македонското Собрание

Огнени кочии

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница