Абас го обвинува Хамас | Вести | DW | 21.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Абас го обвинува Хамас

*

Палестинскиот претседател Махмуд Абас го обвини радикално исламскиот Хамас дека планирал атентат врз него и дека изврши пуч во појасот на Газа.Со убијци и терористи нема дијалог,изјави Абас во досега најостриот говор против ривалската организација.Во појасот на Газа кој е под контрола на Хамас,во меѓувреме драматично се влошува хуманитарната состојба,недостигаат пред се храна и лекови.