Абас во Москва | Вести | DW | 30.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Абас во Москва

*

Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска во Москва ќе побара поддршка од Русија за неговите напори за мир во регионот. Абас според најавите ќе разговара со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, а не е исклучено во текот на утрешниот ден да се и со претседателот Владимир Путин.