Zaustavljen Hoffenheimov pobjednički pohod

6. prosinca 2008

Njemački nogometni prvak Bayern iz Münchena prekinuo je pobjednički niz novog prvoligaša Hoffenheima koji trenutačno vodi na ljestvici. Bayern je sinoć pobijedio s 2:1.

Scena s utakmice između Bayerna i Hoffenheima
U vrhunskom susretu ipak je bio nešto bolji BayernFoto: AP

U odličnoj utakmici 16. kola njemačke savezne nogometne lige Hoffenheim je u 49. minuti poveo golom Vedada Ibiševića, što je bio njegov 18 pogodak u ovoj sezoni. Bavarcima je za izjednačenje trebalo punih sat vremena, a to je uspjelo njemačkom reprezentativcu Philippu Lahmu. Odlučujući gol za bavarsku pobjedu postigao je Luca Toni i to tek nakon isteka regularnih 90 minuta. Bayern je uglavnom dominirao igru i nije se dao smesti brzim napadima svog protivnika.

Vedad Ibišević
Vedad Ibišević u akcijiFoto: AP

"Razočarenje je veliko"

Unatoč tome što je na kraju izgubio utakmicu, Hoffenheimu se mora priznati da je oduševio odličnom igrom i to ne samo u napadu. Pa ipak, na kraju je razočarenje bilo veliko. Igrač Hoffenheima Andreas Beck je rekao: "Jako smo razočarani. Mi smo htjeli ostvariti puno. Mislim da je igra bila zanimljiva, prije svega u drugom poluvremenu. Naravno, izgubiti ovako u posljednjem trenutku je vrlo žalosno."

Scena sa susreta Bayerna i Hoffenheima
Oba kluba bila su jaka u napaduFoto: AP

Bayern ponovo ima šanse

Ovom pobjedom Bayern je popravio svoj položaj na ljestvici i sada zauzima drugo mjesto. Na čelu i dalje ostaje novi prvoligaš Hoffenheim, kao iznenađenje sezone. No, Bavarcima se sada ponovo otvara mogućnost da jesenski dio prvenstva završe na prvom mjestu. Bayern idućeg vikenda očekuje utakmica protiv Stuttgarta, a Hoffenheim će igrati protiv Schalkea.

Susret je u rasprodanom nogometnom stadionu Allianz Arena u Münchenu pratilo 69.000 gledatelja, a uživo je prenošen u čak 168 zemalja svijeta. U najpoznatijem "nogometnom selu" Hoffenheimu, mjestu s 3.300 stanovnika, za vrijeme prijenosa utakmice ulice su bile potpuno prazne.(ajg)