Werder porazio Valenciju - Chelsea bolji od Porta

30. rujna 2004

Aktualni njemački nogometni prvak i osvajač Kupa Werder iz Bremena zadržao je sve šanse za eventualni plasman u osminu finala ovogodišnje Champions League. U sinoćnjoj utakmici drugog kola igrači trenera Thomasa Schaafa svladali su španjolskog pravaka Valenciju rezultatom 2:1 golovima Klosea i Charisteasa.

Grb Werdera iz Bremena

Nakon ranog vodstva gostiju preko Vincentea, u prvom poluvremenu je Werder pružio lošu igru i tek u nastavku preokrenuo rezultat, kako je priznao i strijelac Miroslav Klose:

"Bio je to najprije šok na početku i u prvom dijelu nismo vjerojavali u nas. Nismo znali koliko smo jaki i tek nas je trener u pauzi motivirao tako da smo shvatili što ustvari možemo postići na terenu",

rekao je Klose. Schaaf je, nakon poraza u prvom kolu kod Intera, po svaku cijenu želio osvojiti sva tri boda:

"...i naravno da nas raduje da nam je to na ovaj način i uspjelo", naglašava trener Werdera, kojemu je posao dodatno olakšao Španjolac Marchena koji je u 55. minuti isključen zbog drugog žutog kartona. U drugoj utakmici u grupi G Inter je pobijedio Anderlecht u gostima 3:1. Od ostalih rezultata izdvojili smo sraz sadašnjeg i bivšeg kluba portugalskog trenera Jose Mourinha. Chelsea je u Londonu porazio Porto 3:1.(Srećko Matić)