2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Portugal ide dalje

Redakcijsko izvješće26. lipnja 2006

Nakon sinoćnjeg sraza s Nizozemskom reprezentacija Portugala se kvalificirala za četvrtzavršnicu Svjetskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj. Utakmica će ostati zapamćena po brojnim prekršajima.

Sudac je podijelio čak četiri crvena kartona.
Sudac je podijelio čak četiri crvena kartona.Foto: AP

Zahvaljujući Manicheovom pogotku u 23. minuti susreta, momčad trenera Felipea Scolarija pobjedom od 1:0 ostvarila je najveći uspjeh u posljednjih 40 godina. No, ono po čemu će jučerašnja utakmica ostati u sjećanju nije sjajna igra reprezentacija koje obiluju zvijezdama, nego brutalnost. Podijeljena su čak četiri crvena kartona i čitav niz žutih, a nakon grubog prekršaja Nizozemca Khalida Boulahrouza već u 7. minuti utakmice, mladi portugalski napadač Cristiano Ronaldo morao je zbog povrede biti zamijenjen.
Nove dvije reprezentacije koje će se pridružiti Njemačkoj, Argentini, Engleskoj i Portugalu u krugu osam najboljih na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu znat će se večeras nakon utakmica Italija-Australija i Švicarska-Ukrajina. Australski trener Guus Hiddink već je s jednom «autsajderskom» ekipom uspio izbaciti Talijane, i to sa Svjetskog prvenstva prije četiri godine. Tada je vodio Južnu Koreju. «Teško je uspoređivati te dvije utakmice, ali mislim da je polazišna situacija ista, jer su Talijani i ovoga puta stopostotni favorit», kaže Hiddink.