Dinamo priredio senzaciju

Redakcijsko izvješće5. listopada 2007

Zagrebački klub eliminirao Ajax iz Kupa UEFA-e, svi njemački klubovi prošli dalje.

Igrači Hamburga slaveFoto: AP

Zagrebački Dinamo je usred Amsterdama pobijedio rekordnog prvaka Ajaxa s 3:2 nakon 120 minuta igre. Nakon regularnih 90 je bilo 1:0 za goste iz Zagreba čime je bila poništena prednost Ayaxa koju je pobijedom od 1:0 izborio u Hrvatskoj. Već u prvom produžetku je Dimamo zahvaljujući dva pogotka Mandžukića i povevši s 3:0 zapravo osigurao prolazak u fazu natjecanja po skupinama. Eliminaciju Ajaxa iz daljnjeg natjecanja njemački mediji smatraju najvećom senzacijom prvog kola Kupa UEFA-e.

Njemački klubovi imali su jučer pak izrazito dobar dan. Sva četiri predstavnika prošla su dalje. Osim Hamburga doduše svi s prilično neuvjerljivim učinkom. Hamburg je kod kuće pobijedio i u uzvratnom susretu s 3:1 bugarski Litex. Nuernberg je odigrao po drugi put neriješeno s Rapidom iz Bukurešta, ovoga puta u gostima, a zahvaljujući većem broju golova u gostima mogao je slaviti. Bayer iz Leverkusena je obranio prednost iz prvog susreta pa je unatoč porazu protiv portugalskog Uniaoa Leirie od 2:3 prošao dalje. Sportski direktor kluba iz Leverkusena Rudi Völler komentirao je utakmicu riječima:

«Prvih 10 minuta smo prespavali. A onda smo se trudili, bili smo malo nesigurni i do kraja zapravo malo igrali u strahu.»

Njemački ljubitelji nogometa sinoć su imali prilike vidjeti prilično blijedo izdanje minhenskog Bayerna koji trenutno žari i pali Bundesligom. Iako u grupno natjecanje prolazi s dvije pobjede protiv portugalskog Belensesa – od 1:0 prije 14 dana i 2:0 sinoć, Bayern nije oduševio. Njegov trener Ottmar Hitzfeld ne želi se međutim zadržavati previše na prošlosti:

«Sada smo u fazi natjecanja po grupama – pred nama su četiri lijepe utakmice i tome se veselimo.»