Dinamo ispao - povijesni uspjeh Alemannije iz Aachena

Srecko Matic16. prosinca 2004

Zagrebački Dinamo sinoć je ispao iz ovogodišnjeg natjecanja nogometnog kupa UEFA. U utakmici posljednjeg, 5. kola skupine G hrvatski klub je poražen na gostovanju kod Vfb Stuttgarta rezultatom 1:2.

Dvoboj Tifferta (l.) i Pranjića
Dvoboj Tifferta (l.) i PranjićaFoto: AP

Pred oko 40000 gledatelja na stadionu “Gottlieb Daimler” već je od samog početka utakmice jedna od najboljih ekipa njemačke Bundeslige preuzela osjetnu inicijativu i Stuttgart je do vodstva i gola Christiana Tifferta stigla već u drugom ozbiljnijem napadu u 15. minuti. Do kraja prvog dijela Dinamo je uspio ostvariti prividnu ravnotežu na terenu, no izgledne prilike za postizanje pogotka su imali sami domaći nogometaši. Za trećeplasirani tim Bundeslige zbog ozljede nije nastupio Soldo, a Vranješ je odigrao samo zadnjih 5-6 minuta. Dinamo je izjednačio u 66. minuti preko Ivana Bošnjaka i to nakon što je Lučić nabacio loptu iskosa a ona se odbila od živog zida. Nakon zgoditka Dinamo je zaigrao nešto hrabrije jer je za prolazak u idući krug natjecanja morao pobijediti. Ipak domaćini su desetak minuta kasnije nakon lijepe akcije i duplog pasa Hleba i Kuranyija te nesretnog utrčavanja Dinamovca Tomića koji je dodao loptu Meiri postigli pobjedonosni zgoditak kojim su osvojili prvo mjesto u grupi. Uz Stuttgart u 16-ini finala će igrati Benfica iz Lisabona te nizozemski Heerenven koji je sinoć očekivano svladao Beveren. Od ostalih rezultata ćemo spomenuti samo pobjedu 2:0 Alemannije iz Aachena na gostovanju kod AEK-a iz Atene. Tim rezultatom njemački klub je kao prvi drugoligaš u povijesti kupa UEFA uspio izboriti pravo nastupa u trećem kolu tog natjecanja.