Набуває чинності закон про 13-відсоткове мито на імпорт | Політичні новини з України: аналітика, прогнози, коментарі | DW | 05.03.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Україна

Набуває чинності закон про 13-відсоткове мито на імпорт

В п’ятницю набуває чинності закон про додаткове тринадцятивідсоткове мито на товари, що імпортуються до України. Напередодні, на тлі критики імпортерів, прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що ініціює скасування цього мита.

default

Тимошенко пояснює необхідність скасування мита тим, що воно знижує зайнятість українських автоперевізників та суперечить вимогам СОТ. Закон про додаткове ввізне мито парламент ухвалив в листопаді минулого року, за ініціативи президента та уряду. Він розглядався як протидія валютній паніці та скороченню прибутків експортерів. Про це в інтерв’ю «Німецькій хвилі» нагадав президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий: «Це помилка. Будь-які тарифи на імпорт тільки зменшують можливості купівлі товарів всередину країни. Такі мита призводять до зниження ВВП».

Під загрозою більшість українського імпорту

Лановий вважає, що тринадцятивідсоткове мито невигідне, насамперед, європейським виробникам побутової техніки та автомобілів, які складають більшість українського імпорту. Голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів Олег Назаренко спрогнозував, що нове мито заблокує завезення імпортних авт на півроку. Він очікує, що Єврокомісія незабаром опротестує закон. Заступник міністра економіки Валерій П’ятницький назвав нове мито «програшем» і повідомив, що країни-члени СОТ розглядатимуть запровадження Україною мита в травні.

Олександр Савицький

Редактор: Захар Бутирський

Реклама