Salihović donio novu nadu Hoffenheimu

24. septembar 2012

Nogometni klub Hoffenheim ipak može pobjeđivati. Zahvaljujući golovima Sejada Salihovića i Danila Williamsa, ekipa trenera Markusa Babbela savladala je Hannover sa 3:1 i tako osvojila prva tri boda.

Salihović u duelu sa Markom MarinomFoto: picture-alliance/dpa

Novi menadžer kluba Andreas Müller je Hoffenheimu očigledno donio sreću. Veznjak Sejad Salihović (82. minuta) i Daniel Williams (90.) su pred kraj utakmice postigli golove i tako ekipi i navijačima donijeli dugo iščekivani uspjeh.

„Ekipa se jako borila, to mi je najviše imponiralo. Želim uputiti kompliment ekipi i trenerskom timu“, rekao je Müller i rekao da se u utakmici vidjela „velika strast“ i da se radi o „potpuno zasluženoj pobjedi“. Odbrambeni igrač Matthieu Delpiere je u 26. udarcem glavom postigao autogol, američki reprezentativac Fabian Johnson je u 27. minuti uspio izjednačiti rezultat.

Slab Hannover

Hannover koji je trenutno na trećem mjestu na tabeli Bundeslige je pred oko 24 hiljada gledalaca pokazao prilično slabu igru. „Danas nam je nedostajalo sve ono što nas čini jakim. To je vjerovatno bilo pitanje stava“, rekao je predsjednik kluba Martin Kind. „To nije bio Hannover koji smo gledali proteklih sedmica“, izjavio je golman ovog tima Ron-Robert Zieler.

Fußball Bundesliga 4. Spieltag TSG 1899 Hoffenheim Hannover 96
Hoffenheim je savladao Hannover sa 3:1 (na slici Salihović koji postiže gol glavom)Foto: picture-alliance/dpa

Hoffenheim je ovom pobjedom na tabeli Bundeslige pretekao Stuttgart koji se također može osjećati malim pobjednikom. Nakon 0:2 zaostatka u poluvremenu protiv Werdera iz Bremena, ekipa Stuttgarta se vratila u igru i uspjela izjednačiti. Kevin de Bruyne i Zlatko Junuzović su doveli Bremen u vodstvo, a Martin Harnik i Cacau su kasnije uspjeli izjednačiti i tako na kraju svojoj ekipi obezbijediti jedan bod.

Bayern ostaje lider

Bayer Leverkusen i Borussia Mönchengladbach su u četvrtom kolu Bundeslige također osvojili po jedan bod. Istim rezultatom završen je i susret Wolfsburga i Greuther Fürtha.

U utakmici koja je proteklog vikenda privukla najviše pažnje, kao pobjednik je izašao Bayern iz Münchena. U dvije uspješne akcije protiv ekipe Schalkea, postignuta su dva gola (Toni Kroos i Thomas Müller). Bayern je ovom pobjedom odbranio lidersko mjesto na tabeli.

Fußball Bundesliga 4. Spieltag Schalke 04 - Bayern München
Bayern München ostaje na čelu tabeleFoto: picture-alliance/dpa

Aktuelni prvak Borussia iz Dortmunda je u gostima u Hamburgu doživjela razočarenje. Dortmund je izgubio sa 2:3.

Veliko iznenađenje i dalje je Frankfurt koji se trinaest godina natjecao u Drugoj ligi. U utakmici protiv Nürberga ovaj klub je izvojevao pobjedu od 2:1.

Autori: Andreas Sten-Ziemons,sid/Belma Fazlagić-Šestić

Odgovorni urednik: Azer Slanjankić