Blamaža Bayerna u Kajserslauternu

28. august 2010

Povratnik u prvu ligu 1. FC Kaiserslautern priredio je senzaciju i uzeo tri boda protiv šampiona Bayerna iz Minhena. Na taj način su ponovo probuđena sjećanja na sezonu 97/98. kada je Kaiserslautern osvojio titulu.

Slavlje nakon druge pobjede u ovoj sezoniFoto: picture alliance/dpa
1. FC Kaiserslautern gegen FC Bayern München
Lakić postiže gol za 2:0Foto: picture alliance/dpa

Sve je bilo gotovo u roku od šezdesetak sekundi. Ivo Iličević (36. minuta) i Srđan Lakić (37. minuta) su svojim pogocima timu "crvenih đavola" donijeli nova tri boda. Povratnik u prvu ligu, Kaiserslautern, tako je barem za jedan dan preuzeo vođstvo na tabeli. Šta više, Srđan Lakić je trenutno i vodeći na listi strijelaca sa tri gola iz dvije utakmice.

Pred oko 50.000 gledalaca igrači trenera Marca Kurza uspjeli su doći do prve pobjede u proteklih jedanaest godina protiv Bayerna. Kod navijača se već bude sjećanja na sezonu 1997/1998, kada je klub takođe ušao u prvu ligu, ostvario pobjede u prava kola i na kraju slavio kao šampion Bundeslige.

Bayern još "traži formu"

Zvijezde Bayerna očito još uvijek "traže formu". "Bili smo bolja ekipa svih 90 minuta, imali smo bolje šanse, ali to nije pomoglo. Nema izgovora - kad se utakmica izgubi očito se nešto napravilo loše", izjavio je kapiten aktuelnog šampiona, Philipp Lahm.

Flash-Galerie 1. FC Kaiserslautern gegen FC Bayern München
Razočarani Bastian Schweinsteiger nakon utakmiceFoto: AP

"Bio je to samo loš dan", dodaje kapiten Bayerna, Marc van Bommel. "Kad pogledate snimak utakmice vidjećete da smo na dobrom putu, ali nam danas nije pošlo za rukom da pobijedimo", stav je trenera Luisa van Gaala.

Naravno, potpuno drugačiju analizu utakmice dao je strijelac prvog gola za Kaiserslautern, Ivo Iličević:"Željeli smo da pružimo dobru partiju, da pokažemo naše mogućnosti i mislim da smo zasluženo pobijedili."

Njegove kolege su u ovoj utakmici igrale "srcem" i sa željom da pruže jak otpor šampionu. Igračima Bayerna je trebalo punih 20 minuta utakmice da pokažu da su uopšte na terenu. Imali su potom nekoliko izglednih prilika, ali ih nisu iskoristili. Stigla je kazna u vidu dva gola u dva minuta. Bayern je potom vršio pritisak, imao više prilika, ali je ostalo na 2:0 za domaćina.

Autor: sid/dpa

Odg. ur.: A. Slanjankić