2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Спортна панорама

6 ноември 2005

Голям футбол на Алианц-арена в Мюнхен.Изрвнителни голове в последните минути спасиха от уволнение треньорите на Хановер и Кьолн.

В 12-ия кръг от първенството на футболната Бундеслига шампионът Байерн Мюнхен спечели срещата на върха срещу

Вердер Бремен с 3 : 1. Този път ,което не е непременно в реда на нещата в мачове между отбори с големи имена , се игра и голям футбол . И двата отбора залагаха на офанзива . Пред 66 хиляди зрители на изпълнената до последно място Алианц – арена в Мюнхен гостите от Бремен поведоха още в първата минута с гол на Мирослав Клозе с чудесен удар с глава. Само две минути по-късно Байерн изравни чрез Бастиан Швайнщайгер с удар от около 25 метра . В 34-атата минута перуанецът Клаудио Пицаро покачи на 2:1, а десет минути по-късно холандецът Рой Маккай скрепи окончателно победата на домакините , като сложи край и на една лична , черна серия от 1124 минути без да вкара гол.

“ Това бе първокласен мач , особено през първите 45 минути.

За нас беше важно че успяхме да изравним съвсем скоро след което можехме да играем нападателно “ каза треньорът на Байерн Феликс Магат. Неговият колега от Вердер Бремен Томас Шааф не се показа особено разочарован , въпреки загубата. “ Това беше голям мач с фантастични сцени .За съжалени мюнхенци наказаха всяка наша грешка. Поздравления за Байерн , но първенството продължава” , отбеляза треньорът на Бремен .

Сега Байерн оглавява временното класиране с пет точки пред Вердер Бремен , който довечера може да бъде изместен от второто място при положение че Хамбургершпортферайн спечели при гостуването си в Мьонхенгладбах.

Вицешампионът Шалке 04 , с попътния вятър от победата в сряда с два на нула срещу турския Фенербахче ,спечели на собствен терен с три на нула срещу Дуисбург и се затвърди на четвъртото място , но едва ли ще може да се намеси в борбата за титлата тъй като в момент разликата между Байерн и Шалке е цели десет точки. Същото важи и за петия във временното класиране отбор на Херта Берлин който спечели също с 3: 0 срещу Кайзерслаутерн с голове на Марселино , Пантелич и Рафаел. Марко Пантелич отново изнесе голям мач и по всяка вероятност берлинският клуб ще използва опцията да анагажира ексцентричната сръбска звезда за три години. В началото на сезона Херта Берлин взе Пантелич под наем срещу 250 хиляди евро от Цървена звезда Белград за една година , като един вид изпитателен срок не толкова за качествата , колкото за поведението на футболиста. И както изглежда Пантелич използва открилия му се може би последен шанс да бъде ангажиран от клуб, където се плаща повече от добре.

Байер Леверкузен не е забравил да побеждава.

В петия мач с новия треньор Михаел Скибе “ аспирините” постигнаха първата си победа. Четирикратният вицешампион спечели с 2:1 срещу Борусия Дортмунд . В 33 минута полякът Кжиновек центрира от свободен наказтелен удар , Бербатов отклони с глава към бразилеца Жуан който реализира 1:0 за Байер. В 69 минута минута Рикен изравни за Дормунд , а в 86-ата дойде победата за Леврекузен чрез автогол на дормундския защитник Кринге.Все пак това бе заслужена победа за аспирините , както удостовери и холандския треньор на Борусия Дортмунд Берт ван Марвик.

Гол в последната минута спаси от уволнение треньора на Хановер

Евалд Линен. Гостите от Майнц водеха до 92-атата минута с два на един.Буквално с последния съдийски сигнал след голямо мелле пред вратата на Майнц бившият национален играч Михаел Тарнат успя да изравни – 2:2-едно изключително щастливо реми за Хановер , където вчера Чавдар Янков остана на скамейката за целия мач.

Изравнителен гол в препоследната минута спаси от уволнение и треньора на ЕФЦЕ Кьолн

Уве Раполдер.След шест поредни загуби отборът на ЕФЦЕ Кьолн спечели първата си точка завършвайки нравно един на един като

Гост на Волфсбург.“ Вълците” поведоха в 41 минута с гол на Климович. Кьолнчани успяха д изравнят две минути преди края чрез 19-годишният Денис Епщайн от аматьорския състав на Кьолн.

Дали такъв късмет ще извади тази вечер и треньора на Щутгарт

Джовани Трапатони , който също е акутно застрашен от уволнение. Отборът на Щутгарт блуждае в “ ничията земя” на Бундеслигата . Преди три дни в мач от турнира за купата на УЕФА щутгартци изгубиха на собсвен терен с нула на два срещу Шьхтьор Донецк , като гостите изнесоха на “ маестрото” и неговия оркестър истинска лекция. В щутгартския лагер кипи .Само един прелива от спокойствие. Това е 67 годишният Трапатони.Една единствена победа в последните осем мача , фрустрации в отбора , а сега и феновете обръщат гръб.В четвъртък само 15 хиляди зрители наблюдаваха безпомощната игра на Щутгарт срещу Донецк .Това бе най –слабото посещение от години насам. Съвсем ясно е , пише в пследния си брой вестник “ Експрес” , че ако Щутгарт изгуби довечера срещу последния в класирането отбор на Нюрнберг , който в момента на всчкото отгоре е и без треньор , с интермецото на италианеца в Щутгарт е свършено. Основното обвинение на критиците е , че Трапатони не успява да предаде на отбора чувствотза съпринадлежност . “ Отборът играе без дух”. Такава бе оценката на бившия наставник на националния тим Берти Фогтс за представянето на Щутгарт в мача срещу Донецк . Също и Красимир Блъков , до края на миналия полусезон помощник-треньор в Щутгарт следи кризата с песимизъм.