2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Спортна панорама

28 януари 2007

Шалке 04 оглави класацията в Бундеслигата . Нови разочарования за Хамбургершпортферйн и Борусия Мьонхенгладбах.Довечера Хановер, с Чавдар Янков, гостува на Вердер Бремен.

Снимка: AP

При старта на пролетния полусезон от шампионата на футболната Бундеслига отборът на Шалке 04 измести поне за един ден Вердер Бремен от първото място във временното класиране. Вчера “царскосините” спечелиха с 3:1 като гост срещу Айнтрахт Франкфурт.Така в момента Шалке оглавява класацията с 39 точки пред Вердер Бремен с 36 .Тази вечер обаче Вердер отново може да си възвърне челната позиция ако спечели на собствен терен срещу отбора на Хановер.Шампионът Байерн Мюнхен изостана вече на шест точки зад Шалке .В петък Байерн Мюнхен изгуби с 2:3 като гост срещу Борусия Дортмунд .

Катастрофален старт за Байерн и оптимален старт за Шалке . На Комерцбанк –арена във Франкфурт Шалке поведе още в 16 минута с гол на Варела.В 36-ата японският национал Наохиро Такахара изравни. През второто полувреме удари часът на бившия национал Кевин Курани , който с голове в 69 и 90 минута донесе победата на своя отбор 3:1-шеста в това първенство победа на Шалке на чужд терен.

С цели 4:1 Нюрнберг отпразнува първата си победа на собствен терен срещу Щутгарт от 1994 година насам.Вратислав Сречко в 50 , Маркус Шрот в 69 и автогол на швейцарския национал Людовик Манян скрепиха победата на Нюрнберг срещу отбора на Щутгарт, който на всичкото отгоре изгуби и защитника си Сердар Таски поради червен картон. Головете през първото полувреме паднаха в резултат на страхотни грешки на щутгартския втарар Тимо Хилдебранд и на вратаря на Нюрнберг Рафаел Шефер , който впрочем идния сезон преминава в Щутгарт.

Берлинския Херта спечели с 2:1 срещу Волфсбург.” Вълците” излязоха отново без Мариян Христов , но с новото си подкрепление бразилеца Марселино , бивша звезда на Херта Берлин. Гостите от Волфсбург поведоха в 18 минута с гол на Мадлунг . В 27-ата Кристиян Хименец изравни, а в 86 минута от дузпа сърбинът Марко Пантелич отбеляза победния гол – 2:1 за Херта. Марко Пантелич оглавява листата на голмайсторите с 11 попадения пред холандеца Рой Маккай от Байерн Мюнхен с десет гола.

Последният в класацията Майнц спечели като гост с един на нула срещу Бохум и отново се сдоби с надежда в борбата за оставане в елитната група .Своята първа и единствена до вчера победа в това първенство Майнц постигна в първия кръг пак срещу Бохум . Хамбургершпортферайн пък продължава да чака за своята първа победа от 22 октомври насам. Вчера Хамбург завърши наравно един на един при гостуването си на Арминия Билефелед. Това реми е толкова по разочароващо за Хамбургершпортферайн тъй като Арминия Билефелд изравни в последната минута. Наред с Хамбургершпортферайн -единствения клуб , който е в елитната Бундеслига от първия й час друг отбор с голямо име , Борусия Мьонхенгладбах също е акутно застрашен от изпадане.В своя 500 мач като треньор в Бундеслигата Юп Хайнкес нямаше радостни моменти.На “ Стадиона на приятелството “ в Котбус ,Борусия Мьонхенгладбах изгуби с един на три срещу Енерги . Така Котбус се потдалечи ,поне засега, от опасната зона . Трите попадения за Енерги Котбус бяха румънска продукция – два гола на Сергиу Раду и един на Влад Мунтеану – играчи , които Котбус ангажира за почти без пари.

Тази вечер са мачовете Алемания Ааахен –Байер Леверкузен и Вердер Бремен срещу Хановер.В анкета сред играчите от Бундеслгата около 60 процента смятат че Бремен ще стане шампион. Треньорът на Хановер Дитер Хекинг обаче все пак вижда известни шансове за своя отбор , където Чавдар Янков се наложи вече не само като титуляр , но и като възлов играч . Договорът на Хановер със Славия откъдето Янков е взет по наем изтича на 30 юни . Към края на първенството хановерският клуб трябва да реши дали да се възползва от опцията за купуването на българския национал. Ако се откаже , губещият няма да е Чавдар Янков . 23 годишният български халф направи вече име , което отваря врати във всяка от по-силните лиги на континента.

А сега от Италия за друг един млад български футболист , чиято голяма кариера може да свърши още преди истински да е започнала: