2. Преминаване към главното меню
  3. Преминаване към други страници на ДВ

Спортна панорама

11 февруари 2007

23 гола, или средно по 3,29 на среща, 3 червени картона, 303 хиляди зрители – това е най-общо статистиката от изиграните в cъбота 7 мача от 21-вия кръг на Бундеслигата в Германия.

Кевин Курани се разписа пръв при победата на "Шалке" над "Херта"-Берлин
Кевин Курани се разписа пръв при победата на "Шалке" над "Херта"-БерлинСнимка: picture-alliance/dpa

Футболистите на “Шалке” постигнаха важна победа над “Херта”-Берлин. Момчетата на треньора Мирко Сломка вкараха два гола на гостите от Берлин и вече долавят мириса на първата си шампионска титла в първенството от 49 години насам. Попаденията реализираха Кевин Курани в 64-та минута и Петер Льовенкрандс в 75-та. Така кралско-сините затвърдиха първото си място в таблицата след 21-вия кръг като увеличиха преднината си на 6 точки пред втория във временното класиране “Вердер”-Бремен.

След като миналата седмица загуби с 0:2 от Шалке, приключилият на първо място след есенния кръг “Вердер” трябваше вчера да понесе нов удар – този път като гост на “Щутгарт”. На полувремето двата има се оттеглиха при резултат 3:1 за домакините, а във второто полувреме на швабите им се удаде да вкарат още веднъж. Краен резултат - 4:1 и три нови точки за “Щутгарт”, които го доближиха само на 1 точка от втория във временното класиране “Вердер”. С това “Щутгарт” дава сериозна заявка за участие в битката за първото място. На 17 март отборът ще гостува на водача Шалке, чиято преднина пред третия в таблицата е 7 точки.

Четвъртият в класирането “Байерн”-Мюнхен днес излиза като домакин срещу “Арминия”-Бийлефелд – мач, който баварците задължително трябва да спечелят за да останат в битката за място в Шампионската лига.

В Хамбург се случи почти невероятното – “Хамбургер” не само спечели с убедителното 3:0 срещу традиционно неудобния си противник “Борусия”-Дортмунд, това беше първата победа у дома за този сезон, но и първи успех на собствения му стадион през последните 10 месеца. Тази победа е ценна за “Хамбургер”, защото и конкурентите в битката за оставане в групата на най-добрите също постигнаха ценни точки – отборът на “Майнц” също прибави 3 точки към сметката си след убедителното 4:1 срещу “Енерги”-Котбус благодарение на трите попадения на завърналия се в игра Мохамед Зидан. Така отборът на “Майнц” напусна зоната на изпадащите, където се намираше в продължение на 13 кръга. Освен тях до края на първенството за мятото си сред най-добрите ще треперят още “Енерги”-Котбус, , “Борусия”-Мьонхенгладбах, “Алемания”-Аахен и “Айнтрахт”-Франкфурт. В прекия двубой помежду си “Гладбах” и “Аахен” не можаха да се победят, и в момента с по 20 точки са в дъното на таблицата само пред “Хамбургер”. Застрашеният също от изпадане “Франкфурт” загуби две ценни точки в битката за оцеляване – макар 5 минути преди края да водеше с 2:1 в Леверкузен, в последните секунди “аспирините” вкараха благодарение на Щефан Кийслинг. “Бохум” посреща днес у дома “Нюрнберг”, като за домакините победата е почти задължителна, тъй като с 20-те си точки остават в зоната на изпадащите. Малко по-покойна изглежда ситуацията около “Волфсбург” след равенството от 2:2 в долносаксонското дерби срещу Хановер в петък вечерта.

Розово изглежда засега всичко около най-сериозния кандидат за първото място – “Шалке 04”. Момчетата на треньора Мирко Сломка нямат загуба в 12 поредни кръга. Националният нападател Кевин Курани, който вкара при победата срещу Швейцария в сряда, очевидно запазва добрата си форма. Непобеден у дома от август миналата година остава и отборът на “Щутгарт”, който пред 57 000 зрители на “Готлиб-Даймлер-Щадион” изнесоха истинско шоу за 4:1 срещу “Вердер”. Попаденията за домакините отбелязаха Роберто Хилберт, Марио Гомес, Людовик манин и Марко Щрелер. За “бременските музиканти” точен беше бразилският плеймейкър Диего.

След четвърта поред загуба навън отборът на “Хета”-Берлин днес може да отстъпи петото място във временното класиране на “Нюрнберг”, в 18 ч. българско време днес излиза срещу “Бохум” като гост.

Два от трите червени картона вчера бяха дадени в Леверкузен – вратарят на “Байер” Ханс-Йорг Бут видя червения цвят за игра с ръка извън неговото поле, а за грубо нарушение Кристоф Шпихер от “Франкфурт” също трябваше да се отправи предсрочно към душовете. Също за опасна игра червен картон получи бразилският защитник на “Дортмунд” Деде, като това се случи в неговата 250-те среща в Бундеслигата.

На световното първенство по биатлон в Антхолц вчера германските биатлонистки спечелиха трите медала в масовия старт на 12.5 км - злато за Андреа Хенкел, сребро за Мартина Глаго и бронз за Кати Вилхелм. С това Германия вече има и световна шампионка в бягането на 12.5 км. Също вчера на мъжката щафета на Германия силите и стигнаха само за бронзовите медали. Днес в последния ден от първенството двукратната шампионка Магдалена Нойнер ще бяга на един от постовете за щафетата на Германия при жените, а при мъжете при мъжете предстои масовият старт на 15 километра.