Україна здобула перше золото на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро

Дмитро Прокопчук16 серпня 2016 р.

Україна піднялася на 32 місце в загальному рейтингу завдяки першій золотій медалі, яку здобув гімнаст Олег Верняєв.

Олег Верняєв
Олег ВерняєвФото: Reuters/R. Sprich

Український гімнаст Олег Верняєв у вівторок, 16 серпня, став олімпійським чемпіоном у змаганнях зі спортивної гімнастики на Олімпіаді у столиці Бразилії Ріо-де-Жанейро. Завдяки його перемозі Україна піднялася на 32 місце в загальному рейтингу, яке вона ділить зі Швецією. Як і Швеція, Україна має шість медалей.

У змаганні на брусах з результатом 16,041 бала (7,100 за складність та 8,941 за виконання) українець обійшов американця Данелла Лейву (15,900) та росіянина Давида Белявського (15,783). Переможця привітав президент України Петро Порошенко.

Раніше Верняєв став срібним призером Олімпіади у багатоборстві.

У п'ятірці лідерів на Олімпіаді в Ріо перебувають США (27 золотих медалей), Великобританія (16 золотих медалей), Китай (15 золотих медалей), Росія (11 золотих медалей) та Німеччина (9 золотих медалей).

Як повідомлялося, напередодні український борець Жан Беленюк завоював срібну медаль у змаганнях з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 85 кілограмів. У фінальному поєдинку він поступився росіянину Давіту Чекветадзе з рахунком 2:9.

Українка Світоліна сенсаційно переграла першу ракетку світу Вільямс (10.08.2016)