2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Німкені виграли Лігу чемпіонів

21 травня 2010 р.

"Турбіне" (Потсдам) перемогла в Лізі чемпіонів жіночого футболу, обігравши "Ліон" із рахунком 7:6. Видовищну партію двох жіночик команд у четвер в іспанському Гетафе в Німеччині подивилося близько 4 мільйонів глядачів.

"Турбіне" в грі з "Ліоном" здобула перший, історичний, кубок Ліги чемпіонів серед жінокФото: AP

"Це було щось грандіозне! Я маю на увазі - це перша Ліга чемпіонів, яку взагалі провели",- сказала збентежений голкіпер Анна Феліцітас Заргольц. Це завдяки їй, 17-річній, команді із Східної Німеччини дістався перший в історії жіночого футболу турнір найкращих клубів з країн Європи - Ліга чемпіонів.

Драматичний фінал між "Турбіне" (Потсдам) і "Ліоном" вирішувався у серії одинадцятиметрових, після нульової нічиєї у 120 хвилинах гри. Французька команда повела в рахунку і, здавалося, відставання вже не надолужити. Але Заргольц відбила два м'ячі, ставши героїнею матчу, та ще один забила сама у ворота супротивників. "Ми наповнимо кубок п'ять разів та вип'ємо до дна",- радість переповнювала жінку-воротаря.

Команда "Турбіне" - переможець кубку УЄФА 2005 року - отримає 300 тисяч євро призових. Більше того, їм вже за вихід до фіналу подарували 32 квитки на чоловічий фінал. В Потсдамі на них чекає у понеділок гарячий прийом.

У цю суботу за найпрестижнійший європейський трофей - перемогу в Лізі чемпіонів - битимуться команди з Німеччини та Італії. Для чоловіків із мюнхенської "Баварії" вчинок «Турбіне» (Потсдам) – добрий символ.

Flash-Galerie Fußball Damen Champions League Turbine Potsdam
"Ми наповнимо кубок п'ять разів та вип'ємо до дна"Фото: AP

На жіночий фінал довелось заганяти школярів

Усі іспанці вже згоряють від нетерпіння перед цим матчем на стадіоні Сантьяго-Бернабео. Але, як це не прикро, про зустріч двох жіночих команд тут знали одиниці, пише інформагентство SID. Навіть мадридські таксисти слабо собі уявляли, як проїхати до стадіону Колісеум Альфонсо Перес у Гетафе (передмісті Мадрида). І це при тому, що УЄФА намагалась сповістити про поєдинок рекламними щитами.

Квитки віддавались за безцінь - від 3 до 5 євро. Це щоб заповнити глядацькі трибуни. Для масовості на стадіоні сиділи шкільні класи та члени молодіжних футбольних команд місцевих клубів. 300 фанів прибули з Німеччини. Натомість на колективному перегляді у далекому Потсдамі зібрались тисячі уболівальників.

Жіночий аналог Ліги чемпіонів на іспанському стадіоні переживали президенти УЄФА Мішель Платіні і Німецької футбольної спілки Тео Цванціґер. Щодо телеглядачів, то це стало чи не найкращою передачею четверга у Німеччині. Майже 3,97 мільйона переглянули цю гру в вечірній прайм-тайм на телеканалі ЦДФ.

Автор: Захар Бутирський
Редактор: Володимир Медяний