Німеччина перемогла Італію у чвертьфіналі "Євро-2016"

Валерій Сааков2 липня 2016 р.

Німеччина перемогла збірну Італії з футболу у чвертьфіналі "Євро-2016" в Бордо за результатами серії післяматчевих пенальті з рахунком 6:5. Основний та додатковий час закінчилися з рахунком 1:1.

Гол німецького гравця Йонаса Гектора у ворота збірної Італії подарував Німеччині перемогуФото: picture-alliance/dpa/C. Charisius

За результатами серії післяматчевих пенальті збірна Німеччини з футболу перемогла італійську команду в чвертьфіналі Чемпіонату Європи-2016 з рахунком 6:5. Жодній з команд не вдалося вибороти перемогу не лише за результатами основного та додаткового часу, але й після першої серії з 5 пенальті для кожної.

Тепер німці зіграють у другому півфіналі "Євро-2016" 7 липня у Марселі проти переможця двобою Франція - Ісландія, який визначиться у неділю, 3 липня.

Німецькі фанати чисельно переважали італійців на стадіоні в Бордо
Німецькі фанати чисельно переважали італійців на стадіоні в БордоФото: picture-alliance/AA/M. Pala

Перший тайм завершився без голів

Гра почалася приблизно за рівних умов.

Німцям через травму довелося після 15 хвилин гри замінити Замі Кедіру на Бастіана Швайнштайґера, який перебрав капітанську пов'язку. Попри те, що перший тайм був небагатий на гольові моменти, саме Швайнштайґер направив на 27-й хвилині головою м’яч у ворота італійців. Утім, це відбулося після свистка арбітра, тож гол не зарахували.

В італійців найкраща нагода покарати німецького голкіпера Мануеля Ноєра видалася на 44-й хвилині, коли небезпечно пробив Стефано Стураро. Утім, голом атаці завершитися не вдалося.

Німеччина відкрила рахунок у другому таймі

Початок другого тайму пройшов в цілковитому домінуванні німецької збірної.

У другому таймі італійці отримали два "гірчичники": суддя присудив жовту картку Стефано Стураро. А згодом за брудну гру гірчичником було покарано Маттіу Де Шильо.

Домінування німців змогло вилитися в практичний результат на 65-й хвилині. Мезут Езіль блискуче завершив контратаку бундестіму, увігнавши м’яч у ворота Джанлуїджі Буффона. На 68-й хвилині Маріо Ґомес мав чудову нагоду збільшити відрив від італійців, але пробив не досить сильно, тож голкіпер Буффон переправив м’яч вище від планки воріт.

Мезут Езіль відкриває рахунок: 1:0 на користь Німеччини
Мезут Езіль відкриває рахунок: 1:0 на користь НімеччиниФото: Reuters/R. Duvignau

На 72-й хвилині німецький тренер знову вдався до заміни: поле залишив Ґомес, а замість нього вийшов молодий Юліан Дракслер.

Італія зрівнює рахунок з пенальті

На 73-й хвилині італієць Граціано Пелле мав незрівняну нагоду відігратися, але пробив занадто високо.

77-ма хвилина. У штрафному майданчику німців Жером Боатенґ зіграв рукою, тож суддя призначив 11-метровий штрафний удар. Леонардо Бонуччі потужним ударом у лівий кут воріт не залишив шансів німецькому голкіперу: 1:1.

Італійці зрівняли рахунок з пенальті після фолу в штрафному майданчику
Італійці зрівняли рахунок з пенальті після фолу німців у штрафному майданчикуФото: Reuters/R. Duvignau

На 86-й хвилині італійці вдалися до першої заміни. На поле вийшов Маттео Дарміан замість Флоренці, що залишив гру, накульгуючи через травму.

На 90-й хвилині перший гірчичник отримав гравець Бундестіму. Ним виявився Матц Гуммельс, який грубо зіграв проти Едера. Він муситиме тепер пропустити півфінал "Євро-2016" в Марселі.

Нічия як після основного, так і після додаткового часу

Через нічию командам довелося грати у додатковий час.

Перший тайм доданого часу, хоч і подарував уболівальникам кілька небезпечних моментів, але завершився зрештою без голів.

На 107-й хвилині небезпечно пробив Дракслер, але м’яч пролетів над планкою воріт.

Італійці вдалися до заміни на 107-й хвилини: на поле замість Едера вийшов Лоренцо Інсіньє.

На 113-й хвилині черговий німецький футболіст отримав від рефері жовту картку,

Долю гри вирішили пенальті

На 120-й хвилині італійці провели заміну: на поле замість Чілліні вийшов нападник Сімоне Дзадза.

Доданий час завершився безрезультатно, й команди змушені були вирішувати долю матчу за результатами післяматчевих пенальті.

У серії післяматчевих пенальті, яку через низку невдалих ударів з обох боків було подовжено і після гарантованих п'яти ударів для кожної з команд, німці вибороли перемогу з рахунком 6:5. Вирішальний м'яч у ворота італійців забив Йонас Гектор. Німці на цей момент уже були у більш вигідному становищі - вони били другими, перед цим воротар Бундестіму Ноєр вдало парирував удар Маттео Дарміана.

Йонас Гектор забив вирішальний м'яч у ворота Джанлуїджі Буффона
Йонас Гектор забив вирішальний м'яч у ворота Джанлуїджі БуффонаФото: Reuters/K. Pfaffenbach