2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Джокович виграв French Open і зібрав "кар'єрний шолом"

Дмитро Прокопчук5 червня 2016 р.

Виграш Відкритої першості Франції з тенісу приніс Новаку Джоковичу дванадцятий титул з серії Великого шолома.

Джокович переміг
Джокович перемігФото: picture-alliance/dpa/EPA/I. Langsdon

Сербський тенісист Новак Джокович у фіналі Відкритої першості Франції з тенісу, який відбувся у Парижі у неділю, 5 червня, переміг шотландця Енді Маррея у чотирьох сетах і вперше здобув трофей на кортах Roland Garros. Таким чином, сербський тенісист, який є першим номером світового рейтингу, зібрав "кар'єрний шолом", вигравши за кар'єру всі чотири турніри серії Великого шолома (Відкриті першості Австралії, Франції, Англії та США). До цього це вдавалося лише сімом тенісистам. Джокович зберігає шанси і на "шолом" за підсумками календарного року, оскільки переміг на першості Австралії у січні цього року.

Перший сет у грі, яка тривала більше трьох годин, виграв Маррей: 6-3. Однак надалі домінував Джокович, який взяв гору у трьох наступних сетах: 6-1 6-2 6-4. Джокович провів майже удвічі більше ударів на виліт - 41 проти 23 у Маррея, фіналісти при цьому зробили майже однакову кількість невимушених помилок - 37 проти 39.

Титул переможця Відкритого чемпіонату Франції став для Джоковича загалом дванадцятим з серії Великого шолома. Одним з тренерів Новака Джоковича є легендарний німецький тенісист Борис Беккер.

Нагадаємо, напередодні серед жінок титул завоювала іспанська тенісистка Гарбіньє Мугуруса.