На Паралімпіаді українські плавці зайняли весь п'єдестал

Дмитро Прокопчук, Олена Рябічева12 вересня 2016 р.

За результатами четвертого дня Паралімпіади Україна залишилася в топ-трійці за кількістю золотих медалей. Всього українські паралімпійці здобули 31 нагороду.

Українські плавці Денис Дубров, Максим Крипак і Дмитро Ванзенко здобули золоту, срібну та бронзову медалі на змаганнях з плавання на дистанції 200 метрів комплексом у класі SM10 на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро. Таким чином, весь п'єдестал був українським.

Всі троє плавців - дебютанти ігор, повідомляє Національний паралімпійський комітет (НПК) України. "Дубров - дебютант Паралімпійських ігор в Ріо - на цій дистанції не тільки виборов золото, але й побив раніше встановлений ним же світовий рекорд на чемпіонаті Європи в Португалії 2016 року, покращивши його на 1,66 секунди - до 2:06.87", - йдеться у повідомленні НПК.

Веслувальник Роман Полянський здобув "золото" на дистанції 1000 метрів
Веслувальник Роман Полянський здобув "золото" на дистанції 1000 метрівФото: Reuters/R.Moraes

Загалом українці в четвертий день змагань здобули шість золотих медалей. Окрім Дуброва, серед переможців - бігунка Лейла Аджаметова (100 метрів, клас T13), веслувальник Роман Полянський (1000 метрів, клас ASM1x), тенісистка Наталія Косміна (клас 11), плавці Олексій Федина (100 метрів брасом, клас SB13) та Єлизавета Мерешко (100 метрів брасом, клас SB5).

Станом на понеділок, 12 вересня, українська збірна посідає третє місце за кількістю золотих медалей, поступаючись лише Китаю (39 золотих медалей) та Великобританії (23 золоті медалі). Україна має 18 золотих, 13 срібних та 18 бронзових нагород.