2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Ліги чемпіонів 2013

Сергій Косяков, Олена Перепадя26 травня 2013 р.

Дуель двох німецьких клубів у фіналі Ліги чемпіонів завершилась на користь "Баварії". Головний клубний трофей футбольної Європи дістався мюнхенцям завдяки голу Ар'єна Роббена.

Це була історична гра: у фіналі Ліги чемпіонів УЕФА в суботу, 25 травня, зустрілись два німецьких футбольних клуби. Недарма лондонський стадіон "Вемблі" був заповнений вщент. 86 тисяч вболівальників стежили на ньому за поєдинком мюнхенської "Баварії" та "Боруссії" з Дортмунда. Як повідомляється, перед екранами телевізорів в суботу ввечері зібралися понад 300 мільйонів фанатів. І вони не були розчаровані. Обидві команди продемонстрували чудову гру, наголошують спортивні оглядачі.

Нудьгувати не доводилось до самого кінця інтригуючої дуелі, яка завершилась перемогою мюнхенців з рахунком 2:1. Вирішальним став гол голландського легіонера мюнхенського клубу Ар'єна Роббена.

Зустріч відбувалась з великою кількістю небезпечних моментів біля воріт кожного із суперників. Обидві команди могли, як мінімум, тричі відзначитись у першому таймі, але неперевершеними були воротарі обох команд - Мануель Ноєр з "Баварії" та Роман Вайденфеллєр з "Боруссії".

"У першому таймі гра особливо нам не вдавалась, тож у переві довелось внести у неї деякі корективи", - прокоментував гру своєї команди у першій 45-тихвилинці тренер "Баварії" Юпп Гайнкес.

Тож уже у середині другого тайму точний удар хорвата Маріо Манджукіча після швидкісної комбінації за участю Франка Рібері та Ар'єна Роббена вивів мюнхенців уперед. Проте за кілька хвилин захисник "Баварії" Бонфім Данте порушив правила у власній штрафній, і суддя вказав на одинадцятиметрову позначку. Пенальті впевнено реалізував гравець "боруссії" та збірної Німеччини Ілкай Гюндоган. На 89-й хвилині Рібері чудовим пасом залишив без справ захисників дортмундського клубу та вивів Роббена один на один з воротарем. Голландський півзахисник успішно поцілив з вигідної позиції.

"Гра була доволі напружена, і її результат вирішився наприкінці. Після тривалого сезону ми ще раз максимально згуртували наші сили й зробили все від нас залежне. Але "Баварія" перемогла заслужено. Вітаю "Баварію" та Юппа", - заявив після матчу тренер "Боруссії" Юрґен Клопп.

"Баварія" отримала перемогу в Лізі чемпіонів вдруге, через 12 років після свого першого тріумфу. Раніше баварці тричі виборювали Кубок європейських чемпіонів. У нинішньому сезоні клуб з Мюнхена також став чемпіоном Німеччини.