Донецький «Шахтар» – володар кубку УЄФА

21 травня 2009 р.

Український футбольний клуб «Шахтар» (Донецьк) виграв кубок УЄФА. Вчора пізно ввечері у Стамбулі фінальний поєдинок з німецьким клубом «Вердер» (Бремен) завершився з рахунком 2:1 на користь донеччан.

Вирішальний переможний гол «Шахтар» забив на 97 хвилині, тобто у додатковий час. Український клуб також відкрив рахунок у першому таймі на 25 хвилині. Більшість футбольних фахівців у Німеччині висловили після матчу розчарування грою "Вердера" й визнали за "Шахтарем" заслужену перемогу.

«Шахтар» став першим українським і взагалі останнім футбольним клубом, який виграв почесну нагороду УЄФА. З наступного року це змагання називатиметься «Європейською лігою». Кубок УЄФА став також першим європейським трофеєм в українському футболі за останні 23 роки.

За 37-річну історію Кубку УЄФА його завойовували також двічі російські клуби - 2005 року московський "ЦСКА", а 2008 - "Зеніт" (Санкт-Петербург). Деякі команди, як то італійські "Ювентус" (Турін), "Інтер" (Мілан) чи англійський "Ліверпуль" ставали володарем кубку УЄФА тричі.