Воронін веде "Герту" до чемпіонства

16 березня 2009 р.

Вдесяте поспіль берлінська "Герта" перемагає вдома. Казковою називають цю серію перемог спортивні оглядачі. А уможливлює її український футболіст Андрій Воронін.

Андрій Воронін, за вже сталою традицією, відзначився переможним голом за "Герту". Берлінський клуб обіграв з рахунком 1:0 леверкузенський "Байер" минулої суботи і принаймні до квітня забезпечив собі лідерство у бундеслізі.

Аутсайдер на чолі

Після 24-го ігрового дня бундесліги колишній аутсайдер "Герта" очолює турнірну таблицю з 49 очками, її наздоганяють мюнхенська "Баварія" та "Вольфсбург", у яких по 45 очок.

Столичний клуб вже третій тиждень поспіль перебуває на вершині німецького чемпіонату, і експерти вже не вважають його підйом з хвоста ліги суцільною випадковістю. "Баварія", після поразки від "Герти", сприймає команду Люсьєна Фавра як серйозного конкурента за першість країни. Берлінці не ставали чемпіоном країни з 1931 року, а нині досягення чемпіонського звання стало як ніколи реальним.

Дивовижний гол і натренований торс

"Герта" і "Байєр" грали на рівних, шансів забити було обмаль. Андрій Воронін забив на початку другого тайму, на 50-й хвилині. Цей гол не обійшовся без дещиці везіння. Після майстерного проходу вдвох з Максіміліаном Ніку Воронін ударив, але воротар леверкузенців, він же головний воротар національної збірної Німеччини Рене Адлер відбив ногою. М'яч відскочив у Вороніна, і від плеча нападника попрямував у сітку воріт. Цей гол став для українського форварда одинадцятим у сезоні.

Коронною стала фраза Вороніна після останньої гри: "Я добре натренував м'язи на грудях. Худорляві гравці тут не встояли б". Так він покепкував з власного м'яча, забитого не ногою, а торсом.

"В кінці пішла дуже щільна гра",- сказав головний тренер берлінців Люсьєн Фавр. "Ми перемогли одну з найкращих команд країни, яка грала у першому таймі ліпше за нас", - сказав тренер.

"Герта" все ще працює на "купівлею" Вороніна

Сюрреалістичних рис набуває роль, яку відіграє українець Воронін для "Герти", пише оглядач спортивного інформагентства sid. Найдотепнішим гравцем останнього туру бундесліги називає Вороніна Süddeutsche Zeitung. Берлінська газета Tagesspiegel також підкреслює незвичну "техніку" переможного гола, який українець забив своїм колишнім колегам по команді з Леверкузена не ногою, а торсом. Воронін залишив "Байер" півтора роки тому, помандрувавши "шукати щастя до Ліверпуля". А знайшов він його як орендований гравець у Берліні, пише Tagesspiegel.

До речі, на актуальне питання, чи перекупить "Герта" нарешті Вороніна в "Ліверпуля", відповіді все ще немає. "Ми працюємо над цим", сказав після перемоги над "Баєром" менеджер "Герти" Дітер Ґьонес.