2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Британець Фрум втретє переміг на Tour de France

Дмитро Прокопчук24 липня 2016 р.

Британський велосипедист Кріс Фрум переміг на 103-му турнірі Tour de France - втретє за останні чотири роки. Француз Ромен Барде показав другий результат, колумбієць Наіро Кінтана - третій.

Рідні вітають Кріса Фрума з перемогою
Рідні вітають Кріса Фрума з перемогоюФото: Reuters/B. Tessier

31-річний британець Кріс Фрум у неділю, 27 липня, втретє став чемпіоном велосипедного турніру Tour de France впродовж останніх чотирьох років. Попередні перемоги він здобував у 2013 та 2015 роках.

Фрум показав загальний результат у 89 годин 4 хвилини 48 секунд. Таким чином він випередив француза Ромена Барде на 4 хвилини та 5 секунд. Третім прийшов Наіро Кінтана з Колумбії, який приїхав на 4 хвилини та 21 секунду пізніше за переможця.

В ході святкової церемонії нагородження на Єлисейських Полях Фрум подякував організаторам змагання. "Дякую за вашу доброту у ці скрутні часи. У вас найчарівніша гонка в світі. Хай живе Tour de France, хай живе Франція!", - сказав Фрум, згадуючи зокрема про нещодавні теракти в Ніцці та минулорічні напади в Парижі.

Одразу після перемоги Фрума привітали його дружина і маленький син. Пізніше британець сів на жовтий велосипед і вдягнув жовтий шолом і жовту футболку, яка традиційно вважається символом переможця. На правому коліні та правому лікті Фрума й досі залишаються перев'язки після його падіння в ході даунхілу два дні тому.

Tour de France налічує 21 етап, загальна довжина маршруту складає понад 3,5 тисячі кілометрів. Останній етап довжиною у 113 кілометри традиційно завершується неподалік від Тріумфальної арки в Парижі.

Примітно, що в останньомму, 21-му, етапі турніру цьогоріч переміг німецький спортсмен Андре Ґрайпель з результатом 2 години 43 хвилини 8 секунд.