2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Srbi pali pred niželigašima

28. oktobar 2009.

Štutgart i Dortmund ne idu dalje u Kupu! Ispali su od drugoligaša, odnosno trećeligaša! Tako srpski reprezentativci Zdravko Kuzmanović i Neven Subotić neće imati šansu da osvoje trofej. Keln i Auzburg su bili ubedljivi.

Marko Kaliguri iz Grojtera i Julijan Šiber iz Štutgarta
Marko Kaliguri iz Grojtera i Julijan Šiber iz ŠtutgartaFoto: AP

Poniranju Štutgarta kao da nema kraja. Švabe imaju samo osam bodova u Bundesligi, samo dva boda u Ligi šampiona, a u Kupu su zaustavljeni na terenu Grojter Firta. Osmoplasirani tim Cvajte je pobedio golom Bernda Neriha iz prvog poluvremena. Zdravko Kuzmanović je najzad bio tamo gde mu je i mesto: u veznom redu uz kapitena Hiclšpergera, ali to nije pomoglo da se dođe makar do penala. Tragičar je svakako Rumun Ćiprijan Marika koji se propisno ispromašivao, a njegova prečka tri minuta pre kraja označila je konačni krah Švaba.

Borusija je, za razliku od Štutgarta, izgubila sasvim glatko – u Osnabriku. Domaći tim, koji igra u Regionalnoj ligi (treći rang), je već u prvom delu vodio sa 2:0 golovima štopera Barlete! Smanjio je Sahin, da bi odmah potom na 3:1 povećao Zigert. Napadač Borusije Barios je uspeo da u poslednjim sekundama duela samo ublaži poraz. Neven Subotić je ponovo komandovao odbranom Milionera koja je, i na ovom duelu, bila skandalozna.

Najzad pravi Keln

Slovenac Milivoje Novaković postigao prvi gol za Keln protiv Ajntrahta iz Trira
Slovenac Milivoje Novaković postigao prvi gol za Keln protiv Ajntrahta iz TriraFoto: AP

Jedini tim iz Bundeslige koji je u utorak uspeo da izbori četvrtfinale bio je Keln. I to najzad u velikom stilu. Sa ofanzivnijom formacijom nego ikad (na terenu bili Podolski, Išijaku i Novaković) Jarčevi su protutnjali kroz Trir. Trećeligaš iz rodnog mesta Karla Marksa nije imao šanse i to je bilo jasno već u 29. minutu kada je na semaforu stajalo: Ajntraht – Keln 0:2 (Novaković, Mohamed). U drugom delu je pobedu potvrdio i Portugalac Maniš – u svom stilu, sa preko 20 metara.

U okršaju dva tima koji se nalaze u sredini drugoligaške tabele, Auzburg je sa 5:0 deklasirao Duizburg. Gosti su se držali sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena: tada je napadač Duizburga Larsen postigao autogol i najavio početak kraja svog tima. I kako to obično biva, kada tim primi gol pred kraj poluvremena, prima drugi na početku drugog poluvremena – to se desilo već u 46. minutu kada je za Oberhauzen pogodio Turk. Do kraja su pobedu ubedljivijom učinili Merle, Torgele i Nđeng.

autor: Nemanja Rujević

odg. urednik: Ivan Đerković