2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Muke po Borusiji

20. jul 2011.

Dve nedelje do početka nove sezone Bundeslige šampion Borusija suočava se sa nedostatkom igrača zbog povreda. Učešće u finalu Liga total kupa je obezbeđeno, ali je odbrana Borusije oslabljena povredom Nevena Subotića.

Neven Subotić i Jirgen Klop
Neven Subotić i Jirgen KlopFoto: picture alliance/dpa

Nemački šampion Borusija iz Dortmunda će, kako sada stvari stoje, krenuti u novu sezonu Bundeslige osakaćena. Na polufinalnoj utakmice Liga total kupa protiv Majnca (19.7.), trener Borusije Jirgen Klop mogao je da se raduje pobedi u gostima rezultatom 1:0, ali se uhvatio za glavu pošto je ostao bez još jednog ključnog defanzivca – reprezentativca Srbije Nevena Subotića.

Klop će za start sezone imati na raspolaganju tek 18 fudbalera. „Što se personala tiče došli smo da naših granica“, rekao je Klop. Pored Subotića, ni Barios, Bender, Šmelcer i Blaškovski najverovatnije neće moći da istrče na teren. Reprezentativac Nemačke Mario Gece se tokom utakmice žalio na bolove na levoj nozi, te je i njegov nastup protiv Hamburga pod znakom pitanja.

Subotić prenoćio u bolnici

Srpski reprezentativac je u poluvremenu morao da napusti teren i uputi se pravo prema bolnici. Zbog kolizije tokom utakmice sa fudbalerima Majnca, Neven Subotić je doživeo potres mozga. „Tokom poluvremena on nije znao kako je, pa smo se odlučili da ga sprovedemo u bolnicu“, kaže Borusijin trener Jirgen Klop. Subotić je smešten u Univerzitetskoj klinici Majnca gde je i proveo noć. Iz Borusijine uprave saopšteno je da njegovo stanje nije ozbiljno i da će uskoro izaći iz bolnice, mada još nije precizirano kada.

Autor: Ognjen Cvijanović
Odgovorni urednik: Ivan Đerković