2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Bajern ponovo na vrhu tabele

4. decembar 2011.

Pobedem od 4:1 protiv Verdera iz Bremena, minhenski Bajern ponovo je na vrhu tabele. Po dva gola Robena i Riberija obradovali su navijače.

Bundesliga FC Bajern Minhen - Verder BremenFoto: dapd

Minhenski Bajern se ponovo vratio tamo gde mu je prema mišljenju mnogih i mesto – na vrh tabele. Ubedljivom pobedom nad Verderom iz Bremena 4:1, Bavarci su pretekli Borusije iz Menhengladbaha i Dortmunda, koje su odigrale nerešeno 1:1.

„Za Bajern je veoma važan povratak na vrh tabele“, izjavio je nakon zaslužene pobede trener Jup Hejnkes. Po dva gola postigli su Frank Riberi (22, 27 minuta) i Arjen Roben (69,83.) „Posle 1:1 smo dobro reagovali. Četiri gola su važna za naše navijače i našu ekipu“, izjavio je Riberi. Trener Bremena Tomas Šaf rekao je da je njegov klub bio zahvalan protivnik, jer je bio bezopasan: „Nakon izjednačenja je još nekoliko minuta sve išlo dobro, ali trenutno ne uspevamo sve vreme da budemo konstantni“.

Fußball Bundesliga VfL Borussia Mönchengladbach - BvB Borussia Dortmund
Bundesliga VfL Borusia Menhengladbah - BvB Borusia DortmundFoto: picture-alliance/dpa

Nerešeno u Frajburgu, Kajzerslauternu i Volfburgu

Frajburg i Hanover odigrali su nerešeno 1:1. Ekipa iz Donje Saksonije povela je autogolom Feliksa Bastijana. Golom Papisa Demba Sisea Freiburg izjednačuje u 67. minutu. Nerešeno je bilo i na utakmici Kaizerslauaterna i Herte (1:1), kao i Volfburga i Majnca (2:2).

Podolski spasio Keln

Štutgart na domaćem terenu nije uspeo da izvuče više od boda. Ekipa Bruna Labadija morala je da se zadovolji nerešenim rezultatom protiv 13-plasirane ekipe iz Kelna (2:2). Zaslužen bod Kelnu je doneo reprezentativac Nemačke Lukas Podolski izjednačivši i 88. minutu igre. „Ako pogledamo drugo poluvreme, mislim da smo bili malo bolji. Borili smo se do kraja i zasluženo izjednačili. To ne spada u naše dobre mečeve, ali osvojili smo važan bod“, izjavio je Poldolski.

Bajer Leverkuzen u petak je sa 2:0 savladao ekipu Hofenhajma, a u nedelju snage odmeravaju Hamburger-Nirnberg i Šalke-Augsburg.