2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Čarobnjak Hurado, Šalke uzeo bodove

25. septembar 2011.

Šalke 04 je u subotu pobedio Frajburg sa 4:2, iako su gosti vodili i propuštali prilike. Pobeda je obezbeđena u drugom delu utakmice, a šlag na tortu stavio je Hurado neviđenom asistencijom za drugog Španca, Raula.

Hurado retko igra u poslednje vremeFoto: dapd

Privremeni trener Sepo Ajhkorn je bio oduševljen potezom Španca: „Mogao bih to još pet puta da pogledam, možda i deset“, rekao je Ajhkorn o potezu Hosea Manuela Hurada kojeg je bivši menadžer Feliks Magat doveo iz madridskog Atletika za 13 miliona evra, a ovaj do sada nije opravdao toliki novac.

I juče, u utakmici protiv Frajburga, Hurado je dobio priliku tek na poluvremenu i bio je neprimetan sve do poslednjeg gola (pogledajte ga prateći link ispod teksta). Tada je magično asistirao svom zemljaku Raulu – koji je rutinski dao gol.

Bivši trener Šalkea Ralf Ragnik je čak na prošlonedeljnoj utakmici protiv Bajerna, koju je Šalke izgubio sa 2:0, izostavio Hurada iz tima. Španac nije bio čak ni na klupi jer je Ragnik bio nezadovoljan kako odrađuje zadatke u odbrani. „Ne pamtim kada sam poslednji put, zbog odluke trenera, bio van ekipe. Ostaje mi samo da se dalje borim protiv oluje“, napisao je Hurado.

Fußball Bundesliga 8. Spieltag: FC Schalke 04 - SC Freiburg Flash-Galerie

Međutim, u četvrtak se Ragnik iznenada povukao sa funkcije trenera, zbog hroničnog premora. Sportski direktor Šalkea Hors Held istog dana imao je peh – opljačkan mu je stan, pa i nije stigao previše da razmišlja o novom treneru. Uglavnom, ako isti ne bude pronađen do utorka, Ajhkorn će voditi tim i u duelu Lige Evrope protiv Makabija iz Haife.

„A ako ne nađemo trenera do petka, onda će Ajhkorn biti tu i u nedelju protiv Hamburga“, rekao je Held. To bi verovatno značilo i novu minutažu za Hurada i novu šansu da vidimo delić onoga što ovaj fudbaler zna, a što je do sada često skrivao pred nemačkom publikom.

Autor: Nemanja Rujević (dpa, sid, jutjub)
Odg. urednica: Dijana Roščić